آموزش تهیه قهوه ترک

قهوه ترک از قدیم ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های قهوه است که بین ایرانیان، ترک‌ها و ارمنی‌ها طرفداران زیادی دارد. این نوشیدنی، در هر منطقه نحوه تهیه و سرو مخصوص به خود را دارد. بطور مثال در کشور ترکیه، در قهوه ترک بیشتر از دانه‌های عربیکای دارک روست استفاده می‌کنند، ولی در ایران به دلیل علاقه زیاد به خامه روی قهوه، بیشتر از دانه‌های روبوستای لایت و یا مدیوم روست استفاده می‌شود.

طبیعتا قهوه ترکی که نسبت بیشتری از دانه روبوستا داشته باشد، مقدار کافئین بیشتری نیز دارد. لازم بذکر است هر تولید کننده و یا قهوه فروشی نیز، فرمول خاص خود را دارد که به همین دلیل طعم و عطر قهوه ترک هر فروشگاه، با فروشگاه دیگر متفاوت است.

پودر قهوه ترک تهیه شده در آلبرتیکا با فرمولی خاص و انحصاری تهیه می گردد.  در زمان دم آوری این قهوه در جذوه (ایبریک)، خامه ای بسیار خوب روی قهوه شکل می گیرد که باعث ایجاد طعمی دلپذیر می گردد. پودر قهوه ترک لایت آلبرتیکا، دارای طعم و عطری ملایم بوده و با مصرف آن، مشتری دائمی آن خواهید شد. و قطعا این قهوه ترک اصیل است

آموزش تهیه قهوه ترک

برای هر فنجان قهوه ترک، یک فنجان آب را در جذوه ریخته، سپس ۲  قاشق مرباخوری سر پُر، پودر قهوه ترک را اضافه کرده و بهم میزنیم. جذوه را روی شعله متوسط قرار میدهیم و پس از ۴ دقیقه قبل از جوشیدن آن را از روی شعله برمی‌داریم.

پیشنهاد می‌گردد برای لذت بردن بیشتر از قهوه ترک آلبرتیکا، در کنار فنجان قهوه یک استکان کوچک آب هم دمای محیط موجود باشد تا قبل از قهوه آن را بنوشید. این کار باعث خنثی شدن طعم دهان شده و طعم قهوه را بهتر حس خواهید کرد. می‌توان در کنار قهوه ترک، شیرینی یا باقلوا یا شکلات نیز میل کرد. در آموزش قهوه ترک ، از قهوه ترک آلبرتیکا استفاده شده است

 

 

خرید اینترنتی قهوه ترک از آلبرتیکا

۵ دیدگاه. Leave new

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست