تاریخچه قهوه

یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان که طرفداران خاص خود را داشته و به روش های مختلف تهیه و سرو می شود. برای اینکه قهوه را بخوبی بشناسیم، از تاریخچه آن شروع می کنیم.
براساس یک داستان نقل شده، در زمانی نامشخص یک چوپان بنام کالدی در کشور اتیوپی، بطور اتفاقی گیاه قهوه را پیدا کرده است. کالدی می دید که گوسفندانش پس از خوردن یک گیاه، بطور عجیبی پر انرژی می شدند. افراد قبیله کالدی نیز این گیاه را مصرف و افزایش انرژی خود را می دیدند.

پس از مدتی دانه های قهوه به عربستان رسید و رشد این گیاه در یمن آغاز شد. بدلیل شرایط فرهنگی، قهوه به سرعت بین اعراب رواج پیدا کرد و به لطف تجارت با عثمانی ها، این نوشیدنی به ترکیه امروزی و از طریق تجار اروپایی، قهوه به ایتالیا راه یافت. پس از آن این نوشیدنی به سرعت به مناطق دیگر اروپا راه یافته و در سراسر اروپا پخش گردید. با توجه به محبوبیت این نوشیدنی، محل های برای تهیه و نوشیدن این قهوه شکل گرفت و بدین ترتیب نخستین کافه ها در ترکیه، ایتالیا و سایر نقاط اروپا تاسیس گردید.

با گذشت زمان، قهوه در حال تبدیل شدن به یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی های جهان می باشد. انواع دانه های مختلف، روش های تهیه و سرو، طعم گیری های مختلف و … این حوزه را به یکی از مطرح ترین و پردرآمدترین صنعت های دنیا تبدیل کرده است.

 

۱ دیدگاه. Leave new

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست